Hizmetlerimiz

Araç Ozon Temizliği

Araç içerisinde zamanla biriken kalıntılar, sigara dumanı ve yine zamanla oluşan bakterileri önelmek için Eskişehir araç ozon temizleme  hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Jet Oto Lastik olarak araç detaylı temizliğin yanında ozonla temizleme işlemi de yaparak aracın tüm zararlı bakterilerden arınıp daha temiz bir alan oluşmasını sağlayabilirsiniz. 

ARACINIZI GETİRİN OZONLIYALIM
50₺
Klima bakteri ve araç içi sigara vs kokularını giderir

Arabanın Motorunu Çalıştırdıktan Sonra Klimayı Açmanın Tehlikesini Biliyor Musunuz?
Çoğu kişi arabaya oturur oturmaz hiç düşünmeden klimayı çalıştırır. Peki ama bunun sizin ve etrafınızdakiler için gerçekten tehlikeli olabileceğini biliyor musunuz?
Bunun nedeni ise arabayı dışarıda bıraktığımız zaman camları kapamamızdır. Gölgede bıraktığımız zaman arabanın içinde 400 ila 800 mg benzen birikir.
Örneğin, arabanızı 16 dereceden yüksek bir hava sıcaklığında güneşe koyduysanız, arabada biriken benzen miktarı 2000 ila 4000 miligrama kadar yükselebilir. Bu da izin verilen seviyenin neredeyse 40 kat daha fazlası.
Camlar kapalı bir şekilde arabada oturduğunuz zaman benzen solursunuz. Bu da karaciğerinize, kemik dokularını ve böbrekleri etkiler. Organizmadan benzenin atılması çok uzun sürer.
Arabaların kullanım klavuzlarında klimayı çalıştırmadan önce camları açmalısınız diye yazar ama nedeni yazmaz.
Tıbbi açıklama
Klima, soğuk hava üflemeye başlayana kadar, öncelikle içeride ısınan havayı ve beraberinde benzeni dışarı üfler. Benzen kansere yol açan zehirli bir maddedir.
Arabaya oturduğunuzda, garip bir koku almasanız bile, önce 1-2 dakika camları açın sonra klimayı çalıştırın. Arabayı çalıştırdıktan sonra da pencereleri bir süre daha açık tutun.
---------------------
Bu paylaşımı Mkü araştırma hastanesi göğüs cerrahisi Doç Dr Tülin Durgun Yetim'in teyidini alarak paylaşıyorum. Faydalı olacağını ümidiyle sağlıklı günler diliyorum.....
( Alıntıdır )

 

Jet Oto Lastik İletişim Bilgileri

Gsm: 0533 233 47 31 | 0533 233 35 43 | 0544 887 21 60

Adres: Eskişehir - Ankara Yolu Üzeri 71 Evler Mevkii İl Özel İdare Karşısı Eskişehir

Görseller